Něco se musí stát

16. června 2009 v 20:07 | Ynot Peed
Jakoby už nebylo co nabídnout, ve svých úvahách o životě, bohu a smyslu života jsem už několik let nedošel k ničemu novému, mé básně neustále dokola omílají témata samoty, zoufalství a beznaděje, svou kariéru hudební přerušil jsem odchodem z kapely a teď mám takový pocit, že jsem jí tím ukončil nadobro. Stereotypnost svého sexuálního života bych dnes raději nechal stranou. Stále mám ale naději, že mě vyhodí ze školy, takže přeci jen by mohla nastat změna.

Když se nad tím tak zamýšlím, tak si říkám, kam to vlastně můj život spěje, a nebo bych se spíš měl ptát, kam to vlastně můj život stojí, nebo úplně nejlépe za co můj život stojí. Na odpověď přijdete sami. Jsem dítě z bohaté rodiny, studuju na vejšce, mám spoustu dobrých přátel a sem tam jednou za rok i nějaký ten sex, když se nade mnou někdo slituje. Takže na tom nejsem zas tak špatně, abych si stěžoval. Ale něco tomu pořád chybí. Stále se mě drží ten pocit, že se něco musí nutně a neodvratně stát, něco, co mi radikálně změní ten doposud monotónní a nezajímavý rytmus mého života.

A pokud se tak nestane samovolně, nejspíš to něco nakonec udělám sám. Prostě jednoduše svým činem překročím hranici, odkud není návratu. Třeba vykradu banku, to by mohla být zábava, ale obávám se, že bych se zastřelil dřív než bych vůbec k bance došel. Těch dalších 1000 a jeden způsob jak něco změnit se pomalu mění v 1,000,000 a 1 způsob jak si ublížit nebo se zabít. Obzvláště nápad dát se k policii nebo armádě mě při mém smyslu pro disciplínu rozesmál, i když u těch policistů je to spíš představa, že budu nosit placatou čepici a plácačku u pasu (jak nevkusné).

Ne! Možná, že přestávám vnímat smysl svého života, ale pořád mám vkus a víc štěstí než rozumu, takže asi budu muset počkat, až přijde změna zvenčí, a až přijde, já budu možná připravený ale rozhodně dobře oblečený.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama